Ekspert räägib, et putukaid tuleb sel aastal rohketes kogustes.

Seoses sellega, et kevad oli pigem soojem kuid siiski vihmarohke. Sääskedega on sellel aastal kuidagi eriti rohkelt, kuid siiki midagi kohutavalt pole.

 

Tema sõnul soosis sääskede paljunemist vihmane aprill. Suuremad vihmad soosisid seda, et lumevee lombid ei saanud ära kuivada, ning sääskedel oli tunduvalt rohkem sigimiskohti. Just sellised lombikesed on nende kasvuks ideaalsed. Üks tugev pluss oli ka veel see, et Aprill oli keskmisest palju soojem. Kuna sääskedel ongi vaja eluks veekogu ning soojemat temperatuuri.

Möödunud aastal oli sääski tema kinnitusel vähem, kuna külmad ilmad kestsid kauem ja sääsed ilmusid välja alles mai lõpus. Sellel aastal võis neid juba mai keskel märgata. Kas võib olla paiku kus on ka sääski vähem ? Kui juhtub, et mõni piirkond on pikalt põuane olnud ehk kevadel pole üldse vihma tulnud, siis seal neid ei ole, kuid üldiselt on neid siiski kõikjal. Võiks ju arvata, et mõned nädalad on küllaltki palavad olnud, kuid metsasääski see väike periood ei morjenda. Nad on juba koorunud ja sääseliste valmikud tegutsevad – nende elu läheb loomulikku rada pidi edasi aga kui kuiv aeg veel pikalt kestab, võib see sääskede arvukust hiljem suve keskpaigas pisut mõjutada».

Sääskede rohkus kestab üldjuhul u. kuuke. Võib öelda, et kõige sääserohkem aeg on kuni jaanipäevani ja peale seda nad kaovad natukene ära. Suvistel väliüritustel tasub sääsetõrjevahendid aga lähedal hoida. Kuid ei maksa ka paaniliselt hakata endale sääsetõrjevahendit peale piserdama – kõik sõltub olukorrast. Olles suurema grupiga metsas siis väga sääski ei märgatagi, sest nad jaotuvad inimeste arvukuse peale ära. Äkki teil on kogemusi kui olete grupiga siis pole nagu sääski samas kui üksi samas kohas olla siis toimub justkui sääskede rünnak.