Kas otsid sobilikku välis- või siseust ?

Oleme teinud uksevaliku teile tunduvalt lihtsamaks. Tasub mõelda, et iga külaline sirutab esmalt käe välisuksele. Iga maja uks on selle peegeldus sisemusest.

Need juhised aitavad kindlaks teha ukse, mis sobib ideaalselt kogu interjööri väljanägemisega ja vastab ka uksele esitatavatele nõuetele. Juhised toovad kindlasti esile pakutavate tüüpide disaini ja kasutamise võimalusi. Samuti saate õpetusi lisatarvikute valikul ning õige suuruse väljaselgitamisel.

Uste ostu puhul saab ka alati jälgida hinna- ja kvaliteedisuhet, kõik oleneb ikkagi soovidest ja võimalustest. Väljavalitud tooteid saate alati võrrelda teistega. Uks on väga suur interjööri osa, mis inimesele alati kõige esimesena silma jääb.

Tähtis teada:
Karkassi ava kõrgust ja laiust.

  1. Kui paks sein tuleb, sinna hulka tuleb arvestada ka krohvikiht, plaatide paksus. Mis pidi uks hakkab avanema. ja kummal pool on link ning hinged. Teras- või puitraam? Ukseraam on seotud väga tähtsa otsusega.

Milline välisuks sobiks ?

Esmase asjana määrake ära kasutuskoht- kas vajate välisust maja peasissekäiguks, majanduskäigu ukseks, keldri või kõrvalhoone ukseks. Kuhu poole uks avaneb ? Kas uks peab olema tulekindel ? Kindlasti ei pea peasissekäiguuks ning majanduskäiguuks olema samasugused aga terviklikku fassaadi eesmärgil võiksid uksed olla vähemalt samast tooteseeriast. Lihtne näide, et kui peauks on väikse klaasiga siis majandusuks võiks olla sama ilma klaasita uks.

Kindlasti soovitame hoonete lõunapoolsel küljel kasutada heledat tooni välisuksi – tume toon kuumeneb päikese tõttu ja äärmuslik temperatuuri kõikumine võib kahjustada ukse funktsionaalsust ja väljanägemist. Parim viis on tellida Klaasmergist prinditud klaasi. Printimine on uusim tehnoloogia klaasivaldkonnas. Välisukse kohal peab olema vähemalt 7 cm laiune varikatus takistamaks vihma otsest sadamist uksele.

Millist siseust valida ?

Siseuksel on suur mõju interjääri väljanägemisel.Uksed moodustavad seina ja põranda kõrval olulise osa ruumi sisekujundusest. Esmatähtsaks võib pidada funktsionaalsust ning siis juba siis juba silmailu. Oluline lähtuda ukse valikul esmalt kasutuskoha nõuetest.
Mida vaadata: Soovitame pöörata tähelepanu mitmetele reeglitele, mida peaks teadma, et osta hea siseuks: Ostke kogu komplekt ühest materjalist. Pesuruumi uks võiks olla niiskuskindel mis välistab tulevikumured. On olemas ka eritüüpi niiskuskindlad uksed.

Vaadake üle ka mis tundeid tekitab lisavarustus – kinni kiilunud ukse riiv võib rikkuda mis tahes ukse. Turvauks- mõeldud kohtadesse, kus kasutamine intensiivsem, sobivad ühiskondlikesse ruumidesse, annab parema helikindluse. Vaadake uks korralikult üle – Pind peab olema ühtlane, värv ilma toonivaheta ja nurkadesse ei tohi olla kogunenud üleliigset värvi.
Ukse valimisel küsige nõu klienditeenindajalt. Otsi endale sobivad uksed siit.

Ärgem unustagem, et koduuks käib alati lukku.