Kellele sobib maaküte?

Kui olete mõelnud enda küttesüsteemis muudatusi teha, siis aitavad maakütte lahendused teil kodus mugav temperatuur luua ilma, et peaksite maksma suurt hulka raha elektriarvete eest. Maaküttega saab nii maja kütta, kui soojemal ajal ka jahutada. Selline küttesüsteem tagab teie koju mõnusa toasooja ning soojemal ajal ka stabiilse jaheduse ja lisaks sellele on teil võimalik vähendada ka kütmise kahjulikku mõju loodusele. Tähtis on vaid enne süsteemi paigaldamist välja selgitada, kas teil on olemas piisavalt raha, et investeerida maakütte süsteemi. Kuigi investeering on alguses päris suur, siis pole vaja muretseda, kuna see tasub end ära päris kiiresti ning töötab aastakümneid.

Kütmiseks ja jahutamiseks

Uskuge või mitte, aga maakütte põhimõttel ehitatud kütte ja konditsioneerisüsteemid, mis on tänapäeval saadaval, on juba jõudnud maksimaalse tõhususe tasemeni, mis kindlustab parima võimaliku kütteefektiivsuse teie korteris või majas ning ka äärmiselt väikese kahjuliku mõju keskonnale. See tähendab, et teil on vaja palgata korralik küttesüsteeme paigaldav firma, mis paigaldab vajalikud seadmed ning teostab ettenähtud ehitustööd teie eest. Võite rahulikult hingata, sest kui te juba olete investeerinud maaküttesse, siis on teil võimalik sellest süsteemist kasu lõigata pikki aastaid.

Tööpõhimõte

Maakütte süsteemi osadeks on maa-alused torud, mis ühendatakse majas asuva küttesüsteemiga. Kuna maapind on talvel märksa soojem, kui õhk, siis on ka torustikus paiknev õhk selle võrra soojem ning soojuspumba abil on võimallik see soe õhk toimetada teie koju. Suvel on maapind aga just jahedam kui välisõhk ning konditsioneer transpordib  teie kodus oleva sooja õhu maakütte torustikku ja jahutab selle maapinna sees maha. Tagasi eluruumidesse puhutakse juba oluliselt jahedam õhk. On olemas mitmeid süsteeme, mis võimalavad maakütte torusid paigaldada, seega on mõistlik, et palkate ametliku firma, kes oskab anda nõu ning täpselt juhendada, millist süüpi süsteem teie majapidamisse kõige paremini sobib.

Paigaldamine

Enne, kui alustate maakütte süsteemi paigaldamist, peate olema veendunud, et teie kodu lähedal tegutseb firma, mis on spetsialiseerunud maakütte paigaldamisele ja hooldamisele. Enamasti paigaldavad ametlikud firmad teile küttesüsteemi ning pakuvad ka hooldustöö teenust ja remonttöid, kui selleks peaks vajadus tekkima. Kui teie lähedal ei ole küttesüsteemidega tegelevat firmat, siis peate arvestama, et kaugemalt palgatud töömehe töö võib palju kallimaks minna, sest teil on vaja tasuda ka transpordikulud.

Tuleb möönda, et maaküttesüsteemide paigaldamine ja ostmine on esialgu üsna kallis, kuid kasutuskulude poolest on see üks soodsamaid. Maakütte süsteemid kasutavad palju vähem elekrit, kui näiteks teised õhkkütte süsteemid. Seega saab maakütte kasutamisega lõigata kasu õhkküttesüsteemidest, ilma et oleks vaja maksta suuri elektriarveid. See annab teile võimaluse regulaarselt kokku hoida elektriarvetelt ning teil on võimalik säästetud raha kasutada olulisematele investeeringutele enda kodus.