Kodu soojustamise põhimõtetest

Kui päris aus olla, siis tänapäeva väikeste palkade ning pideva tööpuuduse taustal on lausa kohutav, kui kiiresti tõusevad meie igapäevased kulutused. Nende hulgas on ka kõiksugu arved, mida on vaja maksta ning millest kuidagi ei pääse. Elekti ja soojaarved aina suurenenvad ning mõtlema tuleks hakata, kuidas neid vähendada saaks. Üheks võimaluseks on enda kodu soojutamine, et kõrget hinda maksev toasoe kuidagi kodust välja ei pääseks.

Õige soojustus õigetes kohtades tähendab kindlasti väiksemaid elektriarveid. Tundub olevat lihtne, kuid arvestades seda, kui palju on kehvalt soojustatud maju tänapäeval, on selge, et mitte igaüks ei ole sellest veel teadlik.

Jahe tuba toob suure arve

Paljud on kindlasti tähele pannud, et töölt koju tulles on toad veidi jahedad. Kiire pilk akendele ja ustele näitab, et need on korralikult suletud, kuid toas on siiki üsna jahe. Mis siis seda põhjustab, et tuba on kuidagi külm? Vastus peitub enamasti seintes. Kui seinad ei ole korralikult soojustatud, siis võimaldavad need väljas oleval jääkülmal õhul sisse hiilida ning seega muutub teie kodu oluliselt jahendamaks. Keerate kiiresti keskkütte kõrgemale temperatuurile ning mõne tunni pärast on elamine soe ja mõnus.

Mõni nädal hiljem leiate aga enda postkastist soojaarve, mis on ootamatult suureks kerkingud. Miks on ikkagi enda kodu hubase ja soojana hoidmine nii kallis? Kahjusk nägime just eelmises näiteks, et kui toa temperatuur kulub nii palju, et sõrmed ja varbad külemtama hakkavad, siis teie esimene reaktsioon on see, et keerate kütet juurde. Küttesüsteem aga, mis pidevalt töötab, kasutab reeglilna palju elektrit, mis omakorda suurendab ka teie elektriarvet. Kui te aga oleksite investeerinud korralikku soojustusmaterjali, siis suudaks see külma õhu väljas hoida ning ei laseks ka kallil ja väärtuslikul soojal õhul läbi maja seinte kuhugi põgeneda. Ka kütteüsteem peab tegema vähem tööd, mis tähendab teile ka väiksemaid elektriarveid.

Seega, kui vaadata tagasi eelpoolkirjutatule, siis tuleb järeldada, et investeerides korralikku soojustusse, tagate te selle, et teie energiaarved on oluliselt väiksemad, kuid toas valitseb siiski mõnus ja hubane temperatuur.

Seega, nagu lähtub eelnevast, on kodule lisasoojustuse lisamisega võimalik saavutada märkimisväärne kokkuhoid energiakuludelt ning mõnusam sisekliima oma koju.