Milline küttelahendus parim ?

õhksoojuspump väline osaKui küttevaldkonnas üldse saab rääkida trendidest või moest, siis õhksoojuspump on väga populaarne. Selle põhjuseks on enamikele tarbijatele vastuvõetav hind, lihtne paigaldus ning energiasääst, mis elektrihinna pideva kasvu taustal on oluline argument. Õhksoojuspumpade müük kasvab hüppeliselt kahel perioodil aastas – sügisel kui külm ja niiskus tuppa tungivad ning suve hakul esimese kuumalaine ajal. Milleks osta põrsas kotis puht emotsiooni ajendil, et toas on külm? Esmalt tuleb ikka positiivsed ja negatiivsed asjad paberile kirja panna, mida on vaja ja mida mitte.

Maksimaalne kasu on kombineerida kaks erinevat kütteliiku kokku. Parim ja kõige tuntum näide on maaküte õhksoojuspump, sest majaomanikud on tuttavad olukorraga kus töölt tulles võib toas 10 kraadi vaid olla. Kui kedagi pole kodus siis pump vaikselt tegutseb ja kui koduelanikud koju jõuavad ning katlad kütma asuvad siis pump vastavalt temperatuurile jääb ise seisma. Sellisel moel saab hoida kulud madalal, maja sisekliima sobivana ning ei hakka häirima ka pumba tekitatav mürafoon. Samamoodi on õhksoojuspump kasulik ja säästlik lisavõimalus majades, mida köetakse elektriga. Ühekordne investeering pole suur ning igakuine kokkuhoid võrreldes elektriküttega on märgatav. Soojuspump ka kergeltkuivatab õhku siis eriti hea kui majas on palju niiskust.

Õhksoojuspump.

Mis kasu on tootest kui seda kasutada ei mõisteta ?

 

Vajaduste väljaselgitamine on ilmselt esmane asi mida tegema peaks, sellele järgneb juba hind ning siis tootealane teadlikkus. Eksperdid soovitavad hindasi alati uurida nii, et mida hinna eest ka reaalselt saab. Siin on tähtis teada, et kui õhksoojuspump ise paigaldada, siis garantii ei kehti.

Erineva hinna ja kvaliteediga õhksoojuspumpadel on mitmeid erisusi. See ei tähenda, et peaks pimesi hinnast lähtuma, vaid toote näitajaid enne ostu vaatama ja võrdlema. Soodsamad pumbad ei ole enamasti suutelised üksi maja soojaks kütma, kuid võivad lisakütjana ja sooja hoidjana osutuda väga efektiivseks. (Otsid kõige odavamat lahendust, siis loe artiklit siit.) Millele paljud esmasel muljel ei mõtle on kasutegurid, näiteks kõik õhksoojuspumbad ei sobigi kütma käredatel külmadel, täpselt nagu väike mootor ei ole enam kiirteel väga ökonoomne, kuna peab suure kiiruse jaoks rohkem vaev nägema kui suure mootoriga auto.

 

Teine kriteerium, mille alusel pumpa valida, on köetava ruumi suurus. Paljud tooted on siiski keskendunud saja m2 vajaduste rahuldamiseks. Leidub ka seadmeid, millel on 2-3 siseosa, mis paigutatakse erinevatesse tubadesse. Selline lahendus on mugav, sest ei sunni siseuksi sooja saamiseks lahti hoidma.

 

Toote jõudlus ei sõltu vaid ruutmeetrite arvust.

Kahtlemata võib pumba müra paljusi inimesi häirida ning seoses sellega tuleb paigutuse peale jällegi mõelda. Kõik õhksoojuspumbad teevad vähemal või suuremal määral häält. Tänapäevase õhksoojuspumba heli võib võrrelda näiteks kaasaegse külmkapiga – eluruumides ei häiri, aga magamistoas võib segama hakata. Seetõttu ei soovita spetsialistid panna õhksoojuspumba siseosa magamistuppa ega välisosa magamistoa välisseinale. Viimast tuleb vältida eriti sellisel juhul, kui maja on puidust, siis on mõistlik eelistada seadme paigaldamist näiteks maaraami külge. Seade teeb häält sulatamise ja kütmise ajal, kui õhusooja hoitakse ühtlasel tasemel, siis on hääl praktiliselt märkamatu.

Iga masin nõuab hoolt, erandiks pole ka õhksoojuspump oma laagrite vahetuse ja puhastamisega. Sellega on täiesti võimalik üksi hakkama saada, vahest on vaja ka spetsialisti kätt. üldiselt võib öelda, et õhksoojuspumbad peavad hästi vastu ning tasuvad oma investeeringu kenasti ära.Õhksoojuspump

Õhksoojuspumba

Plussid:

 1. säästlikkus ja ökonoomsus
 2. Mõistlik hind investeeringuks
 3. sobib nii ruumi kütmiseks kui jahutamiseks
 4. Ideaalne eramajja, suvilasse ja kortermajja
 5. kogub tolmu ja puhastab õhku (osad seadmed)
 6. saab ühendada nutiseadmega ning lülitada distantsilt tööle (osad seadmed)
 7. kuivatab niiskeid ruume

Negatiivne:

 1. Suuremas majas ainult ühest kütteallikast ei piisa.
 2. müriseb
 3. tekitab õhuliikumise
 4. kütab ühte ruumi, eeldab siseuste lahtihoidmist või igasse ruumi eraldi siseosa paigaldamist
 5. kuivatab õhku
 6. Talvel võib välinepool lund täis tuisata