Vanni renoveerimine ei pea olema kallis

Vann sisu uuendamine võib teile näiteks kokku hoida sadu eurosid. Nii nagu, selle nimest aimata võb, on tegu meetodiga, mis lihtsalt värskendab teie vanni sisu eemaldades vanad värvikihid vanni pinnalt ning paigaldades uued ja terved.

Uus ja värkse

Kui teie vann või dušikabiin on juba päevi näinud ning kulunud, siis võib juhtuda, et olete mõeldnud ka selle väljavahetamise peale. Selle tegevusega tuleb aga kindlasti arvestada, et see võib muutuda üsnagi kulukaks etteõvõtmiseks. Seega, ütleme, et te ei soovi maksta suuri summasid ümberkujundamise ega renoveerimise peale, kuid soovite siiski tuua juurde värskust ning puhtust oma vannituppa.

Lihtsus ja odavus

Kõige lihtsam ja levinum viis vanni sisu uuendada, on see liivapaberiga üle lihvida ning seejärel värvida üle uue värvikihiga ja ongi saadud uus ilme vähese vaevaga.  Selle tegemiseks võite kellelgi palgata, kuid sellega saab ka ise väga hästi hakkama. Kui olete otsustanud seda ise tegema hakata, siis on teil  mõistlik osta valmis vanni pinna taastamise komplekt kohalikust ehituspoest. On olemas mitmeid erinevaid komplekte, mis erinevad selle poolest, mis tüüpi värvi kasutatakse ning kuidas viimistletakse. Seega tuleb olla tähelepanelik, et te valiksite siiski õige värvitooniga ning stiiliga komplekti, mis sobib ka teie olemasoleva vannitoa sisustuslahendusega.

Eeltöö on tähtis

Väga oluline on tagada see, et teie vann oleks eelnevalt korralikult puhastatud. Kui teie ostetud paigalduskomplektis sisaldub  ka puhastusvahend, siis soovitame teil kindlasti just seda kasutada, need vahendid tagavad parima võimaliku lõpptulemuse. Komplektidesse lisatud vahendid  on reeglina professionaalne värvi ja mustuse eemaldamise jaoks, ning see suudab eemaldada kõiksugu jääke ning ka õli jäänuseid, mis võivad olla kinnitunud teie vanni seinale, kuid mida esmapilgul näha ei olegi. Seejärel peate te vanni hoolega kuivagtama, enne kui saate oma töödega edasi minna.

Peale seda, kui olete vanni puhastanud ja kuivatanud , siis võite alustada vana värvi eemaldamisega, mis reeglina toimub liivapaberi abil lihvimise teel. Olemas on mitme erinevad tihedusega liivapabereid, mille  hulgast valida, kui vannide ja kraanikausside jaoks on parimad 220 ja 240 tihedusega liivapaberid. Soovitaks pigem kasutada 220 liivapaberit alustuseks ning kui sellega on vann üle käidud, siis huljem see üle lihvida peenema 240 tuhedusega paberiga. Peale lihvimise lõpetamist loputage kindlasti ära lahtiolevad terad ning kuivatage vann taas korralikult.

Lisaks pealisvärvile on igal vannil aluskihiks ka kruntvärv, mis tuleb samuti kindlasti eemaldada enne, kui edasi töötate. Selle töö jaoks sobib kruntvärvi eemaldamise lahus. Kandke seda ohtralt paberi või nuustiku abil vanni pinnale. Peale seda, kui olete vana kruntvärvi maha saanud, täitke kõik nähtavad praod kitiga ning jätke see kuivama 30 minutiks.

On olemas ka alternatiivseid lahendusi vanni pinna uuendamiseks. Seda kutsutakse vanni taaspaigalsamiseks. Seelle meetodiga paigaldate te vannile lihtsalt uue sisu, mis on tavaliselt tehtuv PVC materjalist või akrüülist. See on kiire ning mugav lahendus vannoitoa uuendamiseks ning uue vanni ilme tekitamiseks. See annab teie vannile hetkega ilusa välimuse, kuid säästab teid tülikast lihvimise ja värvimise tööst.

www.ehitusfoorum.ee